Krwawa Felga od Tenzi oraz Quick Detailer QD1

ZMIANY O KTÓRYCH NIE SŁYSZYMY

Właściciel firmy auto detailingowej mówiący o tym, jak ważny jest auto detailing, brzmi trochę jak słaby chwyt marketingowy. To jasne, że prowadząc nasze działalności, zawsze będzie zachęcać klientów do korzystania z naszych usług. Jednak zanim zaproszę Was w moje skromne progi, a w wiadomościach prywatnych zaleję Was pytaniami: „Chcesz coś z FreschCara?”, pozwólcie, że opowiem (tym razem już bez cienia ironii), dlaczego zadbanie o powierzchnie Waszych samochodów stało się nie tylko moją pracą, ale także małą misją.
Od kilkunastu lat Unia Europejska wprowadza nowe, restrykcyjne przepisy zabraniające producentom samochodów stosowania lakierów chemoutwardzalnych i wymienia je na ekologiczne lakiery wodne.
Z powyższego zdania rozumiecie zapewne tyle co nic, dlatego już spieszę z wyjaśnieniami. Lakiery wodne, które zastąpiły chemoutwardzalne poprzedniki – to lakiery miękkie. Jak zdążyliście się już domyślić, są one mniej odporne na czynniki zewnętrzne. Ponadto zmniejszyła się grubość powłoki lakierniczej nakładanej na nowe samochody.
Jako że z pasji jestem optymistą, znajduję plus tej sytuacji – lakiery wodne z pewnością dużo bardziej ucieszą Matkę Naturę niż ich poprzednicy. Poza tym umówmy się, lakier „wodny” jest dużo przyjemniejszy do wypowiedzenia, niż „chemoutwardzalny”. Niestety poza warstwą językową i ekologiczną, unijna zmiana nie przynosi zbyt wiele korzyści dla Was – właścicieli/ek aut.


W związku z powyższymi przepisami już przy zakupie nowego auta musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z zabezpieczeniem lakieru. Powłoka ochronna, która pokrywa wasze samochody potrzebuje wzmocnienia. Im wcześniej zdecydujemy się na taki zabieg, tym lepiej dla naszego pojazdu.
Na rynku spotkać możemy woski, powłoki kwarcowe, ceramiczne, diamentowe i jeszcze kilka innych, ale nie o nazwę tu chodzi, a o to, który środek do zabezpieczania wybrać. Nie zaskoczę Was pewnie mówiąc że nie ma jednej, najlepszej odpowiedzi na to pytanie. Dla jednego będzie to wosk, ktoś inny wybierze powłokę nanocząsteczkową na bazie ditlenku krzemu Si02, bo na tej technologii opierają się powłoki ceramiczne i kwarcowe. Nie wszystkie są takie same, ale bazują na tym samym, więcej je łączy, niż dzieli.
Zabezpieczenie lakieru woskiem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, lecz krótkotrwałym (od 3 do 6 miesięcy). Jest to dobry wybór dla osób, które mają miejsce i czas na pielęgnację samochodu. Jeżeli zadbamy o nasz lakier wystarczająco wcześnie (lub poddamy go profesjonalnej korekcie) i będziemy systematycznie powtarzać proces woskowania, ta forma zabezpieczenia jest wystarczająca.
Powłoki ceramiczne/kwarcowe są uznawane za lepsze niż woski, przede wszystkim dlatego, że trwale wiążą się z powierzchnią i nie znikają z niej, dopóki nie zostaną usunięte mechanicznie lub po prostu minie ich trwałość. A skoro o trwałości mowa – tu znaczenie ma ogrom czynników. Przede wszystkim lakier należy idealnie przygotować poprzez pełną dekontaminację i korektę. Nie warto również oszczędzać na cenie powłoki oraz na środkach chemicznych potrzebnych do idealnego przygotowania lakieru. To one w połączeniu ze staranną pracą zapewnią nam najwyższe standardy na rynku.


Ważne jest również, by dbać o auto z nałożoną powłoką. Dlatego, po wyborze odpowiedniego pakietu, FreschCar proponuje WIZYTY SERWISOWE W CENIE.
KLIENT DOSTANIE WÓWCZAS RÓWNIEŻ ODPOWIEDNIE ŚRODKI CHEMICZNE DO DALSZEJ PIELĘGNACJI. ZOSTANIE PRZESZKOLONY Z ICH STOSOWANIA, A PO USŁUDZE WRĘCZYMY MU PISEMNĄ GWARANCJĘ. Skoro do gry wszedł capslock, to na koniec zapraszam na starą dobrą reklamę: Co uzyskamy po nałożeniu odpowiedniej powłoki na samochód w naszej firmie?
Głównym i najważniejszym zadaniem powłoki jest zabezpieczenie i ochrona lakieru przed oksydacją (utlenianiem i przenikaniem promieni UV). Lakier ma zwiększoną odporność na mikro rysy i mikro odpryski. Jednak tym, za co klienci cenią powłoki najbardziej, są podbicie głębi lakieru oraz nadanie szklistości – nie bez przyczyny mówi się na nie „płynne szkło”. Efekt wizualny robi tutaj niesamowite wrażenie. Dodatkowo, co również jest bardzo ważne, uzyskujemy właściwości samoczyszczące (hydrofobowość), które w znacznym stopniu ułatwiają nam dbanie o samochód – a czysty samochód to szczęśliwy właściciel.
Zapraszam po trochę szczęścia do FreshCar!
Bartek

Bartek Jambroży
autor bloga
download Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram