pasta-polerska-rupes

pasty polerskie menzerna, koch, rupes

SPOWIEDŹ DETAILERA

czyli jaka chemia pokryje Waszą karoserię

Każdy klient ma prawo wiedzieć, co stanie się z jego samochodem podczas pobytu w naszym warsztacie. Dlatego czas na spowiedź detailera, czyli jaka chemia pokryje Waszą karoserię?

1. Mycie i przygotowanie pojazdu

Szampon samochodowy Optimum No Rinse Wash&Shine:

Produkt na bazie polimerów, które podczas mycia chronią przed porysowaniem lakieru przez brud. Jest to najdroższy dostępny szampon w car detailingu [około 100 zł za litr], jednak wart swojej ceny. Dzięki niemu mamy pewność, że powierzchnia przygotowana pod korektę jest idealna. Ten produkt to także świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca na mycie swoich pojazdów. Środek bowiem nie pieni się i nie wymaga spłukiwania, dlatego mamy prawo używać go nawet na osiedlowym parkingu.

szampon samochodowy no rinse
szampon samochodowy no rinsePiana aktywna ADBL YETI lub ADBL ACID:

Pierwszym krokiem przed każdym myciem jest nałożenie aktywnej piany o neutralnym lub kwaśnym ph. Jej dobór zależy od stopnia zabrudzenia pojazdu oraz tego, czym lakier jest zabezpieczony.
Jeżeli chcemy przeprowadzić serwis zabezpieczenia ceramicznego, użyjemy piany o odczynie kwaśnym, która dodatkowo odtyka pory powłoki. Piany kwaśnej użyjemy również przy autach pokrytych osadem wapiennym.

AQUA APC SOUR lub ADBL APC

Uniwersalny kompleksowy środek do zabrudzeń, można go bezpiecznie używać na lakierze i felgach. APC Aqua o odczynie kwaśnym sprawdzi się najlepiej przy usunięciu uciążliwych waterspotów oraz przy odtykaniu powłok ceramicznych.

ADBL VAMPIRE LIQUID

To produkt przeznaczony do usuwania pyłu z klocków hamulcowych, lotnej rdzy oraz innych zanieczyszczeń pochodzenia metalicznego. Można używać na felgach jak i lakierze, często nazywany potocznie "krwawą felgą" dlatego, że jego barwa po nałożeniu na brud, zmienia kolor na czerwony.

ADBL Tar&Glue oraz Beetle Juice Squeezer

Kolejna chemia do innych zanieczyszczeń – tar&glue wykorzystujemy do usuwania asfaltu, smoły, żywicy, czy różnego rodzaju smaru. Możecie być pewni, że bardzo wiele tego typu brudu znajduję się na karoserii. Beetle Juice Squeezer przyda się przy pozbyciu pozostałości owadów, które mogą naruszyć strukturę lakieru i doprowadzić do trwałych uszkodzeń.

APC Aqua cleaner


2.Polerowanie i odtłuszczanie

Pasta polerska Koch H9, Menzerna, Rupes

W przypadku past oferujemy szeroki wachlarz możliwości i produktów o różnych gradacjach. Ich wybór zależy przede wszystkim od tego, w jakim stanie jest lakier pojazdu.

Alkohol izopropylowy oraz ADBL Wipe out

Preparaty wykorzystywane do wymycia pasty polerskiej oraz do odtłuszczenia lakieru przed nałożeniem warstwy zabezpieczającej, takiej jak wosk lub powłoka ceramiczna.


3. Zabezpieczenie lakieru

Chyba najważniejsza spośród wszystkich innych pozycja na liście. To ona sprawi, że nasze świeżo
wypolerowane auto zachowa swój blask na długi czas. Warto jednak zaznaczyć, że możemy osłabić efekt działania chemii zabezpieczającej, wykorzystując we wcześniejszych etapach preparaty niskiej jakości lub użytkując je w nieodpowiedni sposób. Dlatego na naszych półkach warsztatowych znajdziemy produkty uznane w świecie car detailingu za wiodące na rynku, takie jak optimum, koch, aqua, adbl, soft99 itp.
Naszym klientom proponujemy kilka różnych propozycji zabezpieczenia lakieru:

Wosk Soft99 Fuso Coat

Absolutny klasyk i legenda na rynku. Znajduje się w każdym, dobrym warsztacie detailingowym. Świetnie podbija głębie koloru nadając mu dodatkowy blask. Po pracy z produktem i sprawdzeniu go w użyciu, możemy zapewnić klientom 6 miesięcy trwałości tego wosku przy jego odpowiedniej pielęgnacji.

zabezpieczenie-lakieru-samochodu

Powłoka ceramiczna TAC System Moon Light

To jeden z naszych ulubionych produktów. Powłoka ceramiczna o trwałości 9 miesięcy, nadaje niesamowity efekt płynnego szkła na lakierze i hydrofobowość. Często proponujemy ją osobom,
które nie chcą wydawać majątku na dużo droższą formę zabezpieczenia oraz takim, które nigdy
nie miały do czynienia z ceramiką.

Powłoka ceramiczna 3 letnia: Aqua Coating 9h

Jest to chemia, która udowodniła już na rynku swoją wartość i testowana jest przez najlepsze salony auto detailingowe w kraju. Sami również przeprowadziliśmy własne próby i z czystym sumieniem możemy polecić ją naszym klientom. W tym przypadku jesteśmy pewni, że preparat jest w stanie wytrzymać wspomniane przez producenta 3 lata gwarancji. Istnieje jednak kilka warunków – przede wszystkich bardzo dokładna chemiczna i mechaniczna dekontaminacja, korekta lakieru i odpowiedni sposób aplikacji w sprzyjających warunkach. Kolejny warunek to także odpowiednia, późniejsza pielęgnacja samochodu przez klienta. Auto powinno być myte co 2-3 tygodnie na myjni bezdotykowej i przynajmniej kilka razy w roku ręcznie, z odpowiednim szaponem (np. no rinse) itp. Raz do roku zapewniamy naszym klientom serwis w warsztacie, który ma za zadanie odetkać pory powłoki specjalistyczną kwaśną chemią i jeśli to konieczne, nałożyć odświeżającą nową warstwę powłoki. Pierwszą wizytę serwisową zapewniamy w cenie usługi gratis, każda kolejna to koszt około 200-250zł.
Taki roczny koszt wystarczy, aby w pełni zabezpieczyć nasz pojazd przed niesprzyjającymi
warunkami, które niszczą lakier oraz zapewnić efekt pięknego lśnienia. Zyskujemy także wygodę
– dużo łatwiejszy proces mycia oraz odporność na mikrorysy i mikroodpryski.

Powłoka ceramiczna grafenowa 4 letnia: Aqua Graphene Coating

Jedna z najtrwalszych i najbardziej zaawansowanych chemicznie powłok grafenowych z
laboratorium Aqua, czyli powłoka ceramiczna z dodatkiem grafenu. Zasady nakładania i dbania o
powłokę są takie same jak przy wcześniejszym produkcie. Aqua Graphene znajduje się jednak
jeszcze o półkę wyżej, a co za tym idzie, stanowi TOP wśród wszystkich proponowanych chemii zabezpieczających.

powłoka-ceramiczna-na-lakier
powłoka ceramiczna Aqua Coating 9H


4. Zabezpieczanie szyb

Powłoki na szybę: SOFT99 ULTRA GLACO

Niewidzialna wycieraczka to idealny produkt dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i widoczność na drodze w trakcie opadów deszczu. Jej wysoka hydrofobowość sprawia, że przy prędkości powyżej 50km/h zrzut wody następuję automatycznie, bez konieczności włączania tradycyjnych wycieraczek, nawet przy ulewnych deszczach. Testowana przez nas wielokrotnie i szczerze polecana. Producent zapewnia trwałość na około rok czasu, realny czas według naszych testów wynosi około 8-9 miesięcy.

zabezpieczenie-szyby-przedniej
powłoka na przednią szybę Soft99 glaco5. Detailingowe mycie samochodu – pakiety

W naszym warsztacie znajdziecie ofertę detailingowego mycia samochodu, czyli pełną chemiczną dekontaminację wymienionymi preparatami oraz końcowym zabezpieczeniem woskiem lub ceramiką MOON LIGHT na 9 miesięcy. Koszt takiej usługi waha się w okolicach 300zł w zależności od wielkości samochodu. Pakiet można rozszerzyć oczywiście o pełną korektę lakieru.

Cennik znajduje się w oddzielnej zakładce na stronie internetowej https://freshcar.org

Czy to wszystkie produkty na naszych półkach? Oczywiście, że nie. To tylko kilka tych najważniejszych i najczęściej używanych. Każdy z nich jest ważny i żadnego nie wolno pominąć, nawet jeśli na pierwszy rzut oka auto wydaje się czyste. Zapraszamy do naszego warsztatu, chętnie dobierzemy dla Państwa spersonalizowany pakiet detailingowy.

Bartek Jambroży
autor bloga
download Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram