Krwawa Felga od Tenzi oraz Quick Detailer QD1

Ale co przed polerką?

Polerowanie samochodu bez odpowiedniego przygotowania jest jak wcieranie kremu w brudne od pracy dłonie – całkowicie pozbawione sensu. Zależy nam, aby klienci wiedzieli, że pod tematem „korekta lakieru”, umieszczonym w ofercie firmy, stoi dużo więcej działań, niż wskazywać mogłaby na to sama nazwa. Co zatem czeka Wasze pojazdy w czterech ścianach warsztatu FreshCar, za nim faktycznie zostaną wypolerowane?


  1. Dekontaminacja lakieru to proces chemiczno-mechaniczny, który ma za zadanie usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia , takie jak smoła, asfalt, pył z klocków hamulcowych i wiele innych. To właśnie ten zabieg jest pierwszym, poprzedzającym właściwą korektę i zabezpieczenie lakieru. W uproszczeniu lakier można porównać do naszej skóry, która potrzebuje oczyszczenia, peelingu i zabezpieczenia w postaci kremu.
  2. Po wstępnym myciu auta należy usunąć zabrudzenia organiczne takie jak owady, żywica z drzew czy ptasie odchody. Są to bardzo niebezpieczne enzymy – pozostawione na niezabezpieczonym lakierze potrafią uszkodzić jego strukturę, doprowadzając do trwałych uszkodzeń i zostawiając wżer, który nie zniknie nawet po korekcie lakier. Tylko powłoka kwarcowo-ceramiczna daje nam ochronę przed tego typu niemiłymi niespodziankami.
  3. Sama chemia do czyszczenia również potrafi zaskoczyć, trzeba uważać by tego typu produkty nakładać umiejętnie, czyli stosować bezpieczne roztwory, nie pozwolić wyschnąć, nie używać ich w słońcu i na rozgrzanym lakierze.
  4. Następny etap to kolejne dokładne mycie z wykorzystaniem pianownicy i myjki ciśnieniowej. Potrzebne są do tego dwa wiadra z separatorem brudu, odpowiednie gąbki, pędzelki do trudno dostępnych miejsc, szczotki do opon i felg. Auto należy myć ciepła wodą, dbając o to, by dobrze płukać nasze akcesoria przed kolejnym użyciem. Ważne jest osuszenie samochodu przed kolejną użytą chemią na naszym pojeździe. Nasz samochód już lśni, więc czas na deironizację…
    Deironizer to mieszanina kwasów, która po kontakcie z osadem metalicznym rozpuszczając go, zmienia swoją barwę na czerwono, stąd często mówi się, że auto krwawi podczas tego zabiegu. Produkt kładziemy na lakier, jak i felgi kilkukrotnie. Nie wszystko załatwi za nas jednak sama chemia, trudniejsze do zlikwidowania metaliczne zabrudzenia musimy usunąć mechanicznie przy pomocy glinki. W okolicach nadkoli na pewno znajdziemy również sporo smoły, na szczęście z tym problemem również poradzimy sobie bez większych problemów.
  5. Proces dekontaminacji prawie za nami. Musimy jeszcze umyć samochód po raz kolejny. Dopiero takie auto gotowe jest na kolejny, główny etap – polerowanie.
download Call Now Button linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram